This topic contains a solution. Click here to go to the answer

Author Question: The total recipe cost for an item is $48.96 and the yield is 12 servings. What is the cost per serving? (Read 965 times)

acc299

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 569
The total recipe cost for an item is $48.96 and the yield is 12 servings. What is the cost per serving?
◦ 4.08
◦ 587.52
◦ 24.50
◦ 2.45


Related Topics

Need homework help now?

Ask unlimited questions for free

Ask a Question
Marked as best answer by acc299 on Jun 15, 2020

lou

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 286
Lorsum iprem. Lorsus sur ipci. Lorsem sur iprem. Lorsum sur ipdi, lorsem sur ipci. Lorsum sur iprium, valum sur ipci et, vala sur ipci. Lorsem sur ipci, lorsa sur iprem. Valus sur ipdi. Lorsus sur iprium nunc, valem sur iprium. Valem sur ipdi. Lorsa sur iprium. Lorsum sur iprium. Valem sur ipdi. Vala sur ipdi nunc, valem sur ipdi, valum sur ipdi, lorsem sur ipdi, vala sur ipdi. Valem sur iprem nunc, lorsa sur iprium. Valum sur ipdi et, lorsus sur ipci. Valem sur iprem. Valem sur ipci. Lorsa sur iprium. Lorsem sur ipci, valus sur iprem. Lorsem sur iprem nunc, valus sur iprium.
Answer Preview
Only 29% of students answer this correctly




acc299

  • Member
  • Posts: 569
Reply 2 on: Jun 15, 2020
Excellent


xoxo123

  • Member
  • Posts: 335
Reply 3 on: Yesterday
YES! Correct, THANKS for helping me on my review

 

Did you know?

Many supplement containers do not even contain what their labels say. There are many documented reports of products containing much less, or more, that what is listed on their labels. They may also contain undisclosed prescription drugs and even contaminants.

Did you know?

Many medications that are used to treat infertility are injected subcutaneously. This is easy to do using the anterior abdomen as the site of injection but avoiding the area directly around the belly button.

Did you know?

Stroke kills people from all ethnic backgrounds, but the people at highest risk for fatal strokes are: black men, black women, Asian men, white men, and white women.

Did you know?

Excessive alcohol use costs the country approximately $235 billion every year.

Did you know?

During the twentieth century, a variant of the metric system was used in Russia and France in which the base unit of mass was the tonne. Instead of kilograms, this system used millitonnes (mt).

For a complete list of videos, visit our video library